Artykuł

Tydzień wolontariatu w naszej szkole

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Św. Jan Paweł II

4 grudnia rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Wolontariatu. Celem tej akcji było propagowanie wolontariatu wśród społeczności szkolnej, niesienie pomocy potrzebującym oraz włączenie się przeróżne akcje charytatywne odbywające się w szkole: zbiórka żywności i środków czystości na Szlachetną Paczkę, zbiórka słodyczy na ,,Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia”, zbiórka karmy dla psów i kotów z Fundacji ,,Psie Marzenia”, ,,Każdy może zostać wolontariuszem”, ,,I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. W piątek – 8 grudnia odbył się szkole Dzień Dobrych Uczynków – dzień w kolorze czerwonym, który był zwieńczeniem całego tygodnia, bo oznaczał, że jesteśmy gotowi do pomagania innym. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w tym dniu w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas w POLOmarket Sklepie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc nauczycielom, paniom woźnym, dzieciom i rodzicom za chętne i ofiarne zaangażowanie się w to wszystko, co działo się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 podczas Tygodnia Wolontariatu.

Paulina Krzemińska

Koordynator akcji

Większy tekst
Kontrast