Artykuł

Europejski Dzień Języków Obcych – 26.09.2023r.

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, którego celem jest motywacja do nauki języków obcych.

Uczniowie naszej szkoły także obchodzili ten dzień. W dniu 27.09 wesoły smok Europek zabrał naszych uczniów w pełną przygód podróż po Europie. Smok postanowił wyruszyć ze Strasburga, miejsca swojego pochodzenia, aby odwiedzić dawno niewidzianego kuzyna smoka Wawelskiego. Uczniowie grali w grę edukacyjną pt. “Z Europkiem przez Europę”. Podróż była dla naszych uczniów fascynującą wyprawą po kontynencie. Gracze razem z Europkiem odkrywali ciekawe miejsca, potrawy, tradycje i zwyczaje. Pokonując kolejne pola planszy, każdy uczestnik miał możliwość sprawdzić i poszerzyć swoją znajomość zagadnień z zakresu geografii i wyrażeń w językach obcych.

Zobaczcie jak dzieci w tym dniu dobrze bawiły się na językach niemieckim i angielskim.

Większy tekst
Kontrast