Artykuł

Pasowanie na pierwszaka

Od 12 października 2022r.  pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Po złożeniu ślubowania przez dzieci pani dyrektor dokonała  symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały wykazać się wszechstronną wiedzą.
Uczniowie klas starszych przygotowali   “egzamin” dla uczniów klasy 1 i ich rodziców. W roli egzaminatorów był Albert Einstein, Mikołaj Kopernik i Adam Mickiewicz. Wszystkie dzieci wspaniale sobie poradziły.