Laboratoria przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

#LaboratoriaPrzyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!

Nasza szkoła już skorzystała i zakupiła nowy sprzęt oraz wiele ciekawych pomocy dydaktycznych.

Wykaz zakupionego sprzętu w ramach laboratorium przyszłości

Wyposażenie zakupione w ramach programu zostanie wykorzystane na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, informatyce, technice, matematyce, biologii, geografii, fizyce, chemii, języku polskim, plastyce, kółkach zainteresowań, zajęciach rewalidacyjnych.

· Drukarka 3D wraz z akcesoriami pozwoli kształtować wyobraźnię dziecka, ale też umożliwi na dostęp ucznia do nowoczesnych technologii.

· Narzędzia, sprzęt AGD, materiały eksploatacyjne do zakupionych narzędzi umożliwi uczniom uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności.

· Klocki Lego, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami umożliwią odkrywanie praw fizyki i matematyki. Klocki będą kształtować i rozwijać wyobraźnię przestrzenną dziecka, kreatywność oraz logiczne myślenie.

· Zestawy edukacyjne z akcesoriami będą wpłynąć na rozwijanie umiejętności ucznia w pracy w grupie, rozwiązywania problemów i korzystania z nowoczesnych technologii. Będą rozwijać kompetencje wymagane na współczesnym rynku pracy oraz uczyć jak stosować sztuczną inteligencję w codziennym życiu.

· Nagłośnienie z akcesoriami oraz sprzęt studyjny do nagrywania, aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroport z akcesoriami, gimbal, zestaw oświetleniowy to nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany na języku polskim, zajęciach dodatkowych, sportowych, będzie wykorzystywany do imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły.

· Apteczka szkolna, okulary ochronne będą wpływać na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

· Robot wielofunkcyjny, miski szydełka, żelazko, maszyna do szycia, deska do prasowania, mikser, opiekacz zostaną wykorzystane przez świetlicę i nie tylko.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenia, narzędzia i materiały uczyć będą dzieci i młodzież nowych technologii, co w zmieniającym się w szybkim tempie świecie jest niezwykle ważne.