Artykuł

3 miejsce w konkursie Poznajemy Opolskie Parki Krajobrazowe

W dniu 19 maja 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbył się finał wojewódzki konkursu Poznajemy Opolskie Parki Krajobrazowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena John, Krzysztof Kwoczała i Samuel Wojszczyk.

Uczniowie w czasie finału zmagali się najpierw z testem dotyczącym 3 opolskich parków krajobrazowych oraz geografii, biologii i przyrody, musieli wykazać się znajomością wybranych gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Po napisaniu testu uczniowie w  grupach rozwiązywali zadania z mapą, obliczali skalę, azymut i poszukiwali obiektów chronionych.

Po zakończeniu zmagań uczniowie udali się na zwiedzanie Wieży Piastowskiej, a komisja sędziowska miała czas na poprawę prac.

Po sprawdzeniu wszystkich zadań i testów okazało się, że nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 3 miejsce. Tym samym udało nam się poprawić miejsce z zeszłego roku, awansowaliśmy z czwartego na trzecie. Wielkie brawa dla naszych uczniów, może przyszły rok będzie jeszcze lepszy.

Migawki z konkursu można obejrzeć na dołączonych linkach:

https://www.opolskie.pl/2022/05/opolskie-parki-krajobrazowe-warto-je-poznac-i-odwiedzic/?fbclid=IwAR3JTme9NKpu2-8749lYCyWo0Seh2eJLLk-rOjbzHX_m_uW0sCpl2wrXmMs
Większy tekst
Kontrast