Artykuł

12.12.2019 – Finał akcji “Pełna miska dla schroniska”, wizyta psa Karolka ;-)

whatsapp image 2019 12 12 at 15.49.411

whatsapp image 2019 12 12 at 15.49.411

Przez cały miesiąc w naszej szkole trwała akcja pn. „Pełna miska dla schroniska”, której celem było zebranie darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kędzierzynie – Koźlu. Akcję zorganizowali i przeprowadzili uczniowie klasę 2A i 6 A . 28 listopada klasa 6 A zorganizowała sklepik,  by pozyskać środki na zakup karmy dla zwierząt. W czwartek, 12 grudnia, zakończyliśmy w naszej szkole tę akcję. Tego dnia odwiedził nas pracownik kędzierzyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na spotkanie przybył wraz ze swoim czworonożnym pupilem, Karolkiem. Podczas spotkania z uczniami gość opowiadał o codziennej pracy w schronisku, o opiece nad psami i kotami, które stały się bezdomne i wymagają pomocy.  Uczniowie chętnie zadawali pytania. Pytali o to, jak zostać wolontariuszem w schronisku czy jak na co dzień można pomagać zwierzętom. Karolek chętnie pozował do zdjęć i pozwalał się głaskać uczniom. Na koniec nasz gość podziękował za zebrane dary całej społeczności szkolnej.

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=275|limitstart=0|limitcount=0}

Większy tekst
Kontrast