Artykuł

Najlepsi w Gminie

IMG 1508

IMG 1508

Dziecięce święto już tradycyjnie było okazją do złożenia uczniom naszej gminy nie tylko życzeń, ale przede wszystkim wręczeniu nagród i podkreśleniu ważnego wymiaru jakim jest troska o wychowanie i inwestowanie w przyszłość młodego pokolenia.

Na uroczystość do kina ‘”Odrodzenie” przybyli uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP Żyrowa, PSP Januszkowice, PSP Krępna i PG w Zdzieszowicach.

Organizacją i prelegentem imprezy był dyrektor Biura  Ekonomiczno-Administracyjno -Oświatowego  mgr Mirosław Czernysz. Na wstępie z p. burmistrz Sybilą Zimerman oraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Edwardem Paciorkiem złożył życzenia „szalonej” , ale w granicach rozsądku zabawy podczas wakacji . Pan dyrektor przypomniał również o prawach dziecka. Podkreślił, że wszyscy dorośli musza pamiętać, że prawa dziecka nigdy nie stoją w sprzeczności z prawami dorosłych, lecz je uzupełniają i uszlachetniają.

Na ekranie pojawiały się imiona i nazwiska uczniów, którzy w tym roku szkolnym godnie reprezentowali swoje szkoły, a tym samym naszą gminę na konkursach, olimpiadach, turniejach, zawodach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i europejskim. Mnogość i różnorodność laurów była imponująca. Serdeczne życzenia, statuetki ”Najlepsi z najlepszych” oraz słodkości napawały dumą nie tylko samych obdarowywanych, ale również ich nauczycieli, dyrektorów , włodarzy miasta.

Po wręczeniu wszystkich nagród na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Jeszcze raz dzieciom składamy życzenia samych miłych niespodzianek oraz cudownych i radosnych chwil spędzonych z kochającymi rodzicami.

Większy tekst
Kontrast