Artykuł

Jubileusz 10-lecia działalności Szkolnego Koła Caritas

phoca thumb l img 0032

 phoca thumb l img 0032

21 lutego 2019 r. Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole obchodziło Jubileusz 10- lecia istnienia swojej działalności. O godz. 16.30 została odprawiona uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach w intencji Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas pod przewodnictwem ks. Arnolda Drechslera – Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej. Ksiądz Proboszcz Marian Saska na początku mszy przywitał przybyłych na uroczystość gości: Ks. Arnolda Drechslera- Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej, Panią Agnieszkę Rosół- Koordynatora Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej, Panią Beatę Stadniczuk- Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach, Panią Krystynę Lippę – Opiekuna Parafialnego Zespołu Caritas w Zdzieszowicach a także wszystkich Wolontariuszy i ich Rodziców oraz przedstawicieli  z Parafialnego Zespołu Caritas.  Po Mszy św. zaproszeni goście,  wszyscy wolontariusze wraz z rodzicami udali się na spotkanie w auli parafialnej. Uczniom zostały wręczone legitymacje ,,Wolontariusza Szkolnego Koła Caritas”, był tam również przegotowany poczęstunek i na każdego wolontariusza czekała ,,słodka niespodzianka”. Spotkanie zakończyły występy tancerek z naszej szkoły, wśród których są oczywiście wolontariuszki Szkolnego Koło Caritas. Każdy z zaproszonych gości wyraził słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie, które podejmują bezinteresownie wolontariusze w czynienie dobra i pomoc na rzecz osób potrzebujących.

Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu tej ważnej uroczystości:  Parafialnemu Zespołowi Caritas, Pani Katarzynie Maciak, Pani Dominice Pieszczeminko za dekorację auli oraz innym rodzicom za upieczenie ciasta lub babeczek a także za pomoc w porządkowaniu auli parafialnej.

Paulina Krzemińska

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

{phocagallery view=category|categoryid=170|limitstart=0|limitcount=0}

Większy tekst
Kontrast