Artykuł

07.03.2018 – Wizyta ks. Biskupa Rudolfa Pierskały w naszej szkole

W dniu 7 marca 2018 roku progi naszej szkoły przekroczył wyjątkowy gość. Po raz pierwszy w jej historii gościliśmy Księdza Biskupa. Naszemu gościowi towarzyszył Ksiądz Proboszcz Marian Saska. Zostali oni powitani przy wejściu do szkoły przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego Jakuba Mytycha oraz zastępcę przewodniczącego Helenę Fikus. Pani Dyrektor Beata Stadniczuk po przywitaniu zaprosiła gości na spotkanie z nauczycielami i poczęstunek. Wizytujący naszą parafię Biskup Rudolf Pierskała uczestniczył na katechezie w naszej szkole.
W czasie lekcji religii biskup rozmawiał z uczniami, odbyło się krótkie przypomnienie treści ostatniej katechezy, wspólny śpiew. W radosnej, pełnej dobrego humoru atmosferze, uczniowie wspólnie modlili się w modlitwie wiernych. Na zakończenie przewodnicząca klasy wręczyła gościowi laurkę. Wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki, ale przede wszystkim, błogosławieństwo. Następnie Biskup dokonał wpisu do pamiątkowej księgi. W dalszej części odbyło się spotkanie z całą społecznością szkolną na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor bardzo serdecznie przywitała gości i podziękowała Księdzu Biskupowi za wizytę w naszej szkole. Były też podziękowania i kwiaty od przedstawicieli samorządu uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas oraz wspólny śpiew. Biskup mówił o zdobywaniu mądrości życiowej przez uczniów i o wybieraniu dobra oraz podziękował za solidną pracę wszystkim nauczycielom. Na koniec odbyły się pamiątkowe zdjęcia, wspólna modlitwa i Biskup udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.  

{phocagallery view=category|categoryid=81|limitstart=0|limitcount=0}

Większy tekst
Kontrast