Artykuł

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej “Przyjaciel Przyrody”

pawel1

pawel1

W dniu 27 kwietnia 2017 r. odbył się równocześnie w trzech parkach krajobrazowych Opolszczyzny: Parku Krajobrazowym “Góra Św. Anny”, Parku Krajobrazowym “Góry Opawskie” i Stobrawskim Parku Krajobrazowym wojewódzki konkurs: Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej “Przyjaciel Przyrody”.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Las i jego mieszkańcy”.

W etapach szkolnych konkursu wzięło udział, aż 581 uczniów klas III i IV z 46 szkół podstawowych województwa opolskiego. W samym finale wzięło udział 125 uczniów.

W Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny” zwycięzcą został Paweł Grześkowicz, uczeń naszej szkoły z klasy IV a. Paweł zdobył najwięcej – 66 punktów ze wszystkich biorących udział w konkursie w trzech parkach krajobrazowych i tym samym otrzymał zaszczytny tytuł “Przyjaciel Przyrody 2017”.

Jest to wielki sukces ucznia naszej szkoły, tym bardzie doceniony, gdyż podczas uroczystego apelu w szkole zostanie wręczony Pawłowi dyplom Zwycięzcy oraz nagroda główna przez samego dyrektora Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych.

Paweł jeszcze raz ogromne gratulacje!

Opiekun Wiesław Walendzik

{gallery}aktualnosci/2017/05.maj/konkurs-przyrodniczy{/gallery}

Większy tekst
Kontrast