Chrobrego 36, 47-330 Zdzieszowice
77 484 42 87
sekretariat@psp1zdzieszowice.edu.pl

Finał szlachetnej paczki

Finał szlachetnej paczki

WYNIKI SZLACHETNEJ PACZKI W POLSCE

Przygotowania do Finału trwały przez cały rok. Pracę 11 tys. 105 wolontariuszy organizowało 645 lokalnych liderów. Między 9 a 11 grudnia w blisko 700 miejscach w całej Polsce darczyńcy dostarczyli do magazynów przygotowane przez siebie paczki. Następnie wolontariusze udali się z prezentami do ubogich rodzin.

18 960 – liczba rodzin, które otrzymały pomoc
47 422 569 zł – łączna wartość przekazanej pomocy w paczkach
750 970 – liczba połączonych osób
2 501 zł – średnia wartość paczek dla jednej rodziny
35 – średnio tyle osób przygotowywało pomoc dla jednej rodziny

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w projekcie Szlachetnej Paczki. Paczkę tworzyliśmy wraz z Publicznym Przedszkolem nr 5 w Zdzieszowicach. Zbiórka żywności, artykułów szkolnych i środków czystości trwała 3 tygodnie. Im bliżej finału, tym zaangażowanie było coraz większe. Dla rodziny, którą wybraliśmy przygotowaliśmy 20 kartonów z darami. Nasza szkoła wraz z przedszkolem zebrała dodatkowo 826,33 zł. Z tych pieniędzy zakupione zostały Rodzinie poduszki, pampersy, szczególne upominki oraz rzeczy, których nie udało się zebrać.

Dzięki Waszej ofiarności udało nam się pomóc dodatkowo jeszcze czterem rodzinom. W tym dwóm, które nie zakwalifikowały się do Szlachetnej Paczki, a znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Z pieniędzy, które zostały, została zakupiona pralka dla jednej z rodzin. Natomiast dla innej rodziny zakupione zostały przybory szkolne oraz żywność.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali. Dziękujemy za Wasze dary, pracę oraz zaangażowanie.

 

Poniżej przekazujemy kilka słów od wolontariusza, który przekazywał paczkę dla naszej rodziny oraz relację ze spotkania rodziny z wolontariuszem.

 

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-2072-530688), chciał przekazać kilka słów od siebie. Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Grażyna była zaskoczona ilością paczek i wciąż powtarzała, że dla nich to za dużo. Paczek było tak dużo, że ledwo pomieściły się w małym korytarzu. Gdy dzieci rozpakowały paczkę z prezentami, w pierwszym momencie były tak zaskoczone, że nie wierzyły w to co widzą. Chłopcy ogromnie ucieszyli się z wagoników kolejki i dużego samochodu. Dużo radości sprawiły im też przybory szkolne. Gdy Krzysiu znalazł zeszyt z Kubusiem Puchatkiem, tak sie ucieszył, że aż go przytulił, bo to jest jego ulubiona postać z bajki. Mała Amelka była szczęśliwa gdy zobaczyła konika na biegunach i tak dużą ilość ulubionych koników ,,My little Pony”.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Dziekuję bardzo za przygotowanie tak wspaniałej paczki, bo ona naprawdę była wspaniała. Dlatego szczerze dziekuję za ogromne serce włożone w jej przygotowanie. Dziękuję również za tak odpowiedzialne i solidne podejście do sprawy. Spełnili Państwo wszystkie potrzeby rodziny, dając im tym samym adekwatną pomoc oraz mnóstwo radości. Jestem pełna podziwu dla Państwa wrażliwości na potrzeby innych. Dziekuję bardzo za współpracę i Państwa ogromne i szczere zaangażowanie.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo dziekujemy darczyńcom. Nie spodziewałam się, że tych paczek będzie aż tyle. To dla nas aż za dużo. Chiałabym też życzyć darczyńcom zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 {gallery}aktualnosci/2016/12.grudzien/szlachetna-paczka{/gallery}

 

 

 

 

 

Jedna odpowiedź

  1. Hello there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate!
    He always kept talking about this. I will forward this
    article to him. Fairly certain he will have a good read.
    Many thanks for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Większy tekst
Kontrast