Każdy serwis internetowy stworzony w Joomla może przystąpić do Klubu Dostępnych Stron – Joomla! Accessibly Club. Przedstawiamy regulamin Klubu.
Regulamin Klubu Dostępnych Stron – Joomla!Accessibly Club
- Celem Klubu Dostępnych Stron – Joomla! Accessibly Club jest promocja dostępności przestrzeni cyfrowej, mobilizowanie wydawców witryn do podejmowania systematycznych wysiłków na rzecz poprawy dostępności swoich serwisów oraz podnoszenie świadomości standardów określonych w wymaganiach WCAG 2.0.
- Do Joomla! Accessibly Club może przystąpić każdy wydawca serwisu internetowego opartego na Joomla pod warunkiem, że:
- zapewni zgodność swojej witryny z wymogami WCAG 2.0 co najmniej na poziomie A,
- opublikuje w serwisie oficjalne (urzędowe) Oświadczenie o dostępności zgodne z wymogami WCAG 2.0.
- Momentem przystąpienia do Joomla! Accessibly Club jest opublikowanie Oświadczenia o dostępności, o którym mowa powyżej, i oznaczenie serwisu logo Klubu Dostępnych Stron.
- Za rzetelność swojego Oświadczenia o dostępności wydawca serwisu odpowiada przed jego użytkownikami. Umieszczenie w serwisie logo Klubu Dostępnych Stron nie oznacza, że Projekt Kuźnia Dostępnych Stron, ani partnerzy Projektu – Fundacja PCJ Otwarte Źródła i Spółdzielnia Socjalna FADO poświadczają zgodność oświadczenia z rzeczywistością.
- Wydawca serwisu, który przystąpił do Klubu Dostępnych Stron ma prawo opublikować wizytówkę serwisu w katalogu Klubu Dostępnych Stron, publikowanym na stronie projektu.
- Umieszczenie wizytówki serwisu w katalogu Klubu Dostępnych Stron jest bezpłatne.
- Projekt Kuźnia Dostępnych Stron wystawi i prześle na adres Wydawcy serwisu zgłoszonego do Klubu Dostępnych Stron certyfikat poświadczający przynależność do Klubu.
- Projekt Kuźnia Dostępnych Stron i partnerzy Projektu – Fundacja PCJ Otwarte Źródła oraz Spółdzielnia Socjalna FADO – zastrzegają sobie prawo wezwania wydawcy serwisu do usunięcia insygniów Klubu Dostępnych Stron w przypadku stwierdzenia, że serwis nie spełnia podstawowych wymagań WCAG 2.0.
- Wezwanie, o którym mowa w punkcie powyżej, może być wystosowane najwcześniej miesiąc po uprzednim zwróceniu Wydawcy serwisu uwagi na zauważone naruszenia wymogów WCAG 2.0, jeżeli w tym czasie Wydawca witryny nie podejmie czynności naprawczych.
- Równocześnie z wezwaniem do usunięcia z serwisu insygniów Klubu Dostępnych Stron serwis zostanie usunięty z katalogu Klubu Dostępnych Stron.
- Przywrócenie usuniętego serwisu do katalogu może nastąpić na wniosek Wydawcy złożony nie wcześniej niż 3 miesiące po dacie wycofania z publikacji w katalogu.