WDZIĘCZNOŚĆ

W trudnym dla nas czasie uczniowie klasy 5b, podczas zdalnego nauczania, próbowała odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest wdzięczność i jak dobrym słowem warto sprawiać przyjemność innym. Inspiracją było opowiadanie Bruno Ferraro

Najpiękniejszy ze wszystkich darów

Każdego poranka bogaty i wszechpotężny król Bengodi odbierał hołdy swoich poddanych. W swoim życiu zdobył już wszystko to, co można było zdobyć i zaczął się trochę nudzić. Pośród różnych poddanych zjawiających się codziennie na dworze, każdego dnia pojawiał się również punktualnie pewien cichy żebrak. Przynosił on królowi jabłko, a potem oddalał się równie cicho jak wchodził. Król, który przyzwyczajony był do otrzymywania wspaniałych darów, przyjmował dar z odrobiną ironii i pobłażania, a gdy tylko żebrak się odwracał, drwił sobie
z niego, a wraz z nim cały dwór. Jednak żebrak tym się nie zrażał. Powracał każdego dnia, by przekazać królewskim dłoniom kolejny dar. Król przyjmował go rutynowo i odkładał jabłko natychmiast do przygotowanego na tę okazję koszyka znajdującego się blisko tronu. Były w nim wszystkie jabłka cierpliwie i pokornie przekazywane przez żebraka. Kosz był już prawie całkiem pełen. Pewnego dnia ulubiona królewska małpa wzięła jedno jabłko i ugryzła je, po czym plując nim, rzuciła pod nogi króla. Monarcha oniemiał z wrażenia, gdy dostrzegł wewnątrz jabłka migocącą perłę. Rozkazał natychmiast, aby otworzono wszystkie owoce z koszyka. W każdym z nich, znajdowała się taka sama perła. Zdumiony król kazał zaraz przywołać do siebie żebraka i zaczął go przepytywać.

"Przynosiłem ci te dary, panie - odpowiedział człowiek - abyś mógł zrozumieć, że życie obdarza cię każdego dnia niezwykłym prezentem,
którego ty nawet nie dostrzegasz i wyrzucasz do kosza."

Wszystko dlatego, że jesteś otoczony nadmierną ilością bogactw.
Najpiękniejszym ze wszystkich darów jest każdy rozpoczynający się dzień

w jak wdziecznosc

Zadaniem uczniów było napisanie dobrego słowa do nauczyciela. O to prace naszych uczniów:

Dzień Dobry pani Justyno, chciałam pani powiedzieć że pani robi super lekcje i jest pani bardzo miłą i kochaną osobą.

Nicole B.

Dzień dobry.
Jak się Pani czuje?
Mam nadzieję ,że dobrze bo taka miła nauczycielka jak Pani nie może być chora:)

Iwona G.

Śmiech to zdrowie!
Chciałbym się spotkać z kolegami!
W domu jest dobrze, ale chcę na wycieczki!
Tęsknię za rodzinnymi spotkaniami!
Zdrowie najważniejsze!

magiczne słowa: proszę dziękuje przepraszam

Łukasz S.

Droga Pani Justyno!

W tych trudnych chwilach chcę Pani napisać, że tęsknie za Panią i za Pani lekcjami. Nigdy nie przypuszczałam, że będę tak tęsknić za szkołą, za przyjaciółmi i za nauczycielami. W tym czasie dużo się dzieje, ale myślę, że już niedługo się spotkamy. Uświadomiłam sobie, że jesteście dla mnie jak rodzina, którą bardzo kocham. Pozdrawiam bardzo, serdecznie i mocno ściskam.

Marta R.

Dzień dobry Pani Justyno po przeczytaniu krótkiego opowiadania chciałbym podzielić się moim obrazem na obecną sytuację. Cieszy mnie poranne słońce za oknem i to, że mogę zjeść śniadanie w gronie rodziny. Brakuje mi kontaktu z rówieśnikami i spędzania czasu na świeżym powietrzu. ale jestem dobrej myśli i wierzę, że już niedługo się wszyscy spotkamy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Wojtek G.

Uśmiechnijcie się , będzie dobrze, niedługo się zobaczymy.
Kocham szkołę ( dobrze, że jesteście)
Kocham całą klasę.
Lubię Panią Garbacz.

Tomasz G.

Trzeba się śmiać, inaczej człowiek by żałował.
Nie mogę się doczekać kiedy spotkam kolegów z klasy.
Wszystko będzie dobrze!
Bogactwem człowieka są uśmiech , przyjazny gest, pogodne słowo.

Jakub N.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Pobierz bezpłatnie ze stron wydawców elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych.

👉 Serdecznie witamy kursantów na naszej platformie edukacyjnej. W razie pytań technicznych, proszę o kontakt z administratorem 😁
👉 Serwis internetowy, najlepiej działa w przeglądarkach: Firefox lub Chrome kliknięcie na jedną z ikon, spowoduje pobranie pliku instalacyjnego. W dalszych krokach, wystarczy przeklikać "dalej" i "zakończ"
👉 Prosimy o trzymanie rozwiązanych zadań "lokalnie", na swoich komputerach.
👉 Wiadomości do nauczycieli oraz uczniów możecie wysyłać przez komunikator systemowy 💭 👉 ☝ wystarczy wpisać imię lub nazwisko oraz nacisnąć na lupkę 🔎

👩 Kontakt z panią psycholog
Natalia Mateja-Suchan