01

Recepta na klimat 04.10.19r. klasa III oraz VIII a i VIII b wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez absolwentkę naszej szkoły-Annę Donczew. Podczas nich dowiedzieliśmy się jakie są współczesne zmiany w środowisku spowodowane działalnością człowieka, a także w jaki sposób mogą one wpłynąć na naszą cywilizację Dzięki zajęciom poprawiliśmy nasz poziom świadomości ekologicznej w zakresie ochrony klimatu oraz dowiedzieliśmy się jak kształtować postawy przyjazne środowisku poprzez prawidłowe nawyki, takie jak zastąpienie jednorazowego plastiku przez zamienniki, łatwiej ulegające rozkładowi.

2

IMG 0029

12.10.19r. był dla PSP nr 1 w Zdzieszowicach wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.

Ta szkolna uroczystość zgromadziła liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów  szkoły.

Przebieg Jubileuszu miał kilka odsłon. W pierwszej części  pani dyrektor przywitała zaproszonych gości. Następnie pani Irena Nocek krótko przypomniała historię szkoły. W dalszej części  głos zabrali zaproszeni goście. Nie zabrakło serdecznych życzeń, gratulacji, kwiatów i prezentów dla szkoły.

W drugiej części  zgromadzeni mogli podziwiać występy artystyczne uczniów i absolwentów szkoły.

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali okolicznościowe wystawy, które tego dnia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy z obecnych gości otrzymał monografię wydaną z okazji obchodów jubileuszu.

Jubileusz 90 - lecia był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. W życiu każdego absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, których każde wypowiedziane słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia. I tak sobotni dzień był okazją do zadumy i refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością szkoły.

Galeria z 90-lecia szkoły

04

Podczas spotkania uczniowie klasy II PSP w Januszkowicach poznali budowę i zasady funkcjonowania papierowego teatrzyku kamishibai (kami-papier, shibai-sztuka). Ten wywodzący się z Japonii teatr ilustracji można określić mianem sztuki głośnego czytania i opowiadania. Dzieci wysłuchały bajki o „Niezwykłym kosmicie, który stał się uczniem” oraz stworzyli własną bajkę do przygotowanych wcze4śniej ilustracji. Powstała niesamowita historia o gąsienicy, która zamieniła się w motyla