22.05.2018 na stadionie miejskim w Zdzieszowicach odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne w konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 500m, 600m, 1000m, sztafeta 4x100m, skok w dal, rzut piłką palantową i pchnięcie kulą – dziewczęta 2kg, chłopcy 4kg.

Wyniki:

Julia Pszczelorz – 100m – II miejsce

Bartosz Polak – 500m – III miejsce

Wiktoria Korgól – 600m – III miejsce

Damian Grodzki – 1000m – III miejsce

Sztafeta 4x100m dziewcząt – II miejsce (Lukas Kawalec, Filip Adamczyk, Damian Grodzki, Bartosz Polak)

Sztafeta 4x100m chłopców – II miejsce (Magdalena Józefowicz, Szkotek Julia, Maja Kaczmarek, Julia Pszczelorz)

Julia Szkotek – skok w dal – II miejsce

Anna Ciomplik – skok w dal – III miejsce

Bartosz Sieradz – rzut piłeczką palantową – I miejsce

Filip Adamczyk - rzut piłeczką palantową – III miejsce

Hanna Szynalik - rzut piłeczką palantową – III miejsce

Kinga Jezierzańska – pchnięcie kulą 2kg – III miejsce

Bartosz Sieradz – pchnięcie kulą 4kg – I miejsce

Filip Adamczyk - pchnięcie kulą 4kg – II miejsce

Gratulacje!!!

Większość osób na zimę chowa się po siłowniach i halach, za wszelką cenę unikając ruchu na dworze. Duży błąd, dlaczego? Bo zimowe treningi na dworze mają mnóstwo zalet.

Po pierwsze, w przypadku gdy temperatura jest niska – więcej spalonych kalorii.  Nasz organizm stara się cały czas utrzymywać stałą temperaturę dzięki procesowi termoregulacji. W przypadku niskiej temperatury, wydatkuje o wiele więcej energii na to, żeby ogrzać całe ciało. Dodatkowo do tego dochodzą spalone kalorie z samego ruchu!

Weronika Woźniak reprezentowała naszą szkołę w Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt w grze indywidualnej - na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się 06.02.2018 w Szkole Podstawowej w Strzeleczkach.

Weronika rozegrała 3 mecze, a w ostatecznej klasyfikacji zajęła VII miejsce.

Gratulacje!

Dnia 03.02.2018 na krytej pływalni Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach odbyła się II runda Miejskiej Ligi Pływackiej.

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę:

1. Emilia Patla 2009r. - 25m stylem dowolnym

2. Wiktoria Langer 2009r. - 25m stylem dowolnym

3. Lena Sławicka 2009r. - 25m stylem dowolnym

4. Tomasz Winnik 2009r. - 25m stylem dowolnym

5. Amelia Kozdęba 2007r. - 50m stylem dowolnym

6. Łukasz Kwoczała 2007r. - 50m stylem dowolnym

7. Laura Szołtysek 2005r. - 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym

8. Dawid Gawlitza 2005r. - 50m stylem dowolnym

9. Amadeusz graca 2005r. - 50m stylem klasycznym

10. Gabriela Sławicka 2005r. -50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym

Dnia 02.02.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców - na szczeblu powiatowym.

Reprezentacja dziewcząt, w składzie:

Natalia Froń, Natalia Gołąbek, Julia Krautwurst, Karolina Pieszczeminko, Aleksandra Rutkowska, Emilia Widera i Weronika Woźniak - zajęła III miejsce.

Reprezentacja Chłopców, w składzie:

Jakub Bieńkowski, Mikołaj Jędrzejewski, Kacper Kaczmarczyk, Rafał Kędziora, Jakub Kubicki, Jakub Kwoczała, Jakub Mytych, Szymon Roman, Kewin Suchanek, Oskar Zajdowicz - zajęła IV miejsce.

Reprezentacja dziewcząt - III miejsce

Skład drużyny: Skowrońska Natalia, Zielińska Natalia, Kozdęba Amelia, Kochańska Wiktoria, Jędrzejewska Maja, Janic Marcelina, Boruszewska Amelia, Kaim Marta i Surowiec Maja.

Reprezentacja chłopców - III miejsce

Skład drużyny: Kwoczała Łukasz, Krzysztof, Zabawa Kacper, Olejniczak Bartosz, Jakusztowicz Jakub, Chachuła Dawid, Nowosad Mateusz, Pieprzyca Mateusz i Rozumek Wojciech.