NORDIC WALKING – nowa propozycja dla uczniów!

Technika NORDIC WALKING: instrukcja chodzenia z kijkami w 3 krokach

Nordic walking to technika maszerowania z kijami, której zalety to m.in. poprawa kondycji, odciążenie kręgosłupa, stawów i utrata kalorii. Choć technika nordic walking wygląda na łatwą, tak naprawdę wymaga dobrej synchronizacji ruchów rąk i nóg. Poznaj zalety nordic walking i sprawdź, jak chodzić z kijami, żeby schudnąć i polepszyć swoją sprawność.

Technika nordic walking z pozoru nie różni od zwykłego chodzenia - to błędne przekonanie, które jest źródłem wielu błędów popełnianych przez początkujących.

Technika nordic walking na pozór wydaje się łatwa do nauczenia, ponieważ sport ten odzwierciedla naturalny chód, tyle że z kijkami w dłoniach. Jednak żeby nasz wysiłek był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach technicznych.

Poznaj zalety nordic walking oraz dowiedz się, jak chodzić z kijami, aby schudnąć, odciążyć kręgosłup i poprawić kondycję.

20180524 144736

Zalety nordic walking

 

 

 

01

"Trzymaj formę!" to program profilaktyczny którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program realizowany jest metodą projektu, co pomaga młodzieży pracować w oparciu o własne zainteresowania. Jednocześnie służy rozwijaniu samodzielności, umiejętności podejmowania decyzji, wyszukiwania informacji oraz oceny źródeł informacji i efektów pracy własnej oraz zespołowej.
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach program realizowany jest od października.  Przy realizacji programu szkoła korzysta z doświadczenia  osób i instytucji, które swoją działalnością propagują zdrowy i aktywny styl życia.

03

11 stycznia 2018 r. uczennice klas 7 wzięły udział w prelekcji dotyczącej zaburzeń odżywiania, którą przeprowadził Tomasz Saska, dietetyk kliniczny i trener personalny. Dzięki uprzejmości menadżera 02INFINITI Fitness Clubu Ramony Kurelowskiej i instruktorki Julity Blak dziewczyny wzięły udział w zajęciach JUMPING FROG. Zajęcia te to innowacyjny program treningowy na trampolinach, który powoduje ujędrnienie, odżywienie i wzmocnienie ciała. JUMPING FROG aktywuje pracę 400 mięśni, powoduje zwiększenie wydolności płuc, przyśpieszenie metabolizmu oraz redukuje cellulit. Daje dużo pozytywnej energii i uśmiechu.

Zajęcia FITNESS z Justyną Koczułą - laureatką I miejsca w kategorii Instruktor Fitness Roku 2017 województwa opolskiego plebiscytu NTO

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Cel główny:

  • zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie

Cele szczegółowe:

  • pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka
  • kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną
  • dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich

W ramach programu organizowane są zajęcia pozalekcyjne dotyczące zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej, poprzez:

  • spotkania ze specjalistami w dziedzinie żywienia
  • zajęcia z instruktorami nowych form ruchowych
  • wyjazdy do profesjonalnych klubów fitness i siłowni