img 20181219 144808

Rok szkolny dobiegł końca. Czas na podsumowanie naszych comiesięcznych spotkań. W każdym miesiącu spotykaliśmy się, aby wspólnie obejrzeć mądre i wartościowe filmy dla dzieci i młodzieży, takie jak: „Cudowny chłopak”, „Był sobie pies”, „Pajęczyna Charlotty”, „Opowieść wigilijna”, „Charlie i fabryka czekolady” i wiele innych. Dostarczyły one nam wiele radości, wzruszeń, ale i osobistych przemyśleń oraz wymiany doświadczeń. Sam seans nam nie wystarczał, on dopiero otwierał drogę do wspólnej dyskusji. Poruszyliśmy wiele tematów, wyraziliśmy swoje zdanie, ale i wysłuchaliśmy opinii innych, czasem odmiennych, ale i te potrafiliśmy uszanować. Obudziły się w nas wspomnienia, pojawiły nowe marzenia, a wrażeniami  po obejrzanych filmach często dzieliliście się w waszych domach lub na kolejnych lekcjach języka polskiego. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas, oglądając dobre kino, a potem wydobyć z niego to, co najlepsze dla siebie samych, aby móc się rozwijać i stawać się człowiekiem mądrzejszym, wrażliwszym, współczującym, ciekawym świata, chcącym coś zmienić, pełnym radości i życiowego optymizmu… Dziękuję za wspólny rok wszystkim kinomaniakom – uczestnikom spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego!

Opracowała: Karina Biały