10

10 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się Międzyszkolne Dyktando „ O pióro Korczaka”.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół naszej gminy. Uczestnicy mieli do napisania dyktando, które specjalnie na tę okazję napisała nasza polonistka- pani Barbara Kulig.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli z różnych szkół.

Wyniki konkursu:
I m. Magdalena Grela PSP 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach-
II m. Kacper Mackiewicz – PG im. kard. S. Wyszyńskiego Zdzieszowicach
III m. Marta Marciniak – PSP 3 im. Wł. Sikorskiego w Zdzieszowicach.

O tym, że ortografia nie jest trudna przekonali się także zaproszeni goście: pani Burmistrz Zdzieszowic- Sybila Zimerman, pan Wiceburmistrz Zdzieszowic Artur Gasz, pan Mirosław Czernysz- Dyrektor Biura Administracyjno - Ekonomicznego Oświaty w Zdzieszowicach, pani Marzena Drabik- Klimek- Dyrektor PG im. kard. S. Wyszyńskiego w Zdzieszowicach.
Najlepiej z zawiłościami ortograficznymi poradził sobie pan Wiceburmistrz Zdzieszowic- Artur Gasz.

Wszystkim zwycięzcom serdeczne gratulujemy!