phoca thumb l whatsapp image 2019 02 19 at 15.38.403

W listopadzie 2018r. klasy I – III przystąpiły do projektu Sztuczna inteligencja I programowanie w szkołach opolskiego NUTS-3 w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska.  W ramach zajęć nasza klasa I uczestniczy w lekcjach, podczas których omawiane są treści związane z programowaniem oraz kodowaniem z komputerem i bez komputera.  Podczas zajęć pierwszaki poznają zasady kodowania/programowania w oparciu o czynności dnia codziennego. Kształtują umiejętności kodowania z uwzględnieniem szacowania przeliczania i porównywania liczebności zbiorów. Posługują się gotowymi aplikacjami komputerowymi. Korzystają z: zasobów code.org, Scratch. Uzupełnieniem zdobytych wiadomości i umiejętności były warsztaty zorganizowane 18 lutego 2019r, na których gościliśmy trenera pana Ryszarda, Ratusia, który wprowadził nas w świat robota Photona. W czasie zajęć uczniowie tworzyli polecenia dla Photona, sterowali nim, podpatrywali, jak pracują inni koledzy, wymieniając się z nimi pomysłami i swoimi doświadczeniami.  Spotkanie przebiegło w milej atmosferze. Już nie możemy doczekać się kolejnego.

Ewa Gołębiowska