Szanowni Państwo
Ubrania oraz obuwie pozostawione przez uczniów w szatni oraz na terenie szkoły jest do odebrania u woźnej do końca lipca 2019 r.

IMG 20190607 100154

W ramach szkolnych obchodów 15-lecia Polski w UE uczniowie klasy 8b zabrali uczniów klas młodszych w podróż po Europie. Podróż ta to wyjątkowa gra, w której wesoły smok Europek zabiera graczy w pełną przygód podróż po Europie. Smok postanowił wyruszyć ze Strasburga, miejsca swojego pochodzenia, aby odwiedzić dawno niewidzianego kuzyna Smoka Wawelskiego. Podróż okazuje się fascynującą wyprawą po kontynencie. Gracze razem z Europkiem odkrywają ciekawe miejsca, potrawy, tradycje i zwyczaje. Pokonując kolejne pola planszy, każdy uczestnik ma możliwość sprawdzić i poszerzyć swoją znajomość zagadnień z zakresu geografii, wiedzy ogólnej i wyrażeń w językach obcych.

POBIERZ GRĘ!

Koncepcja gry opiera się na założeniach Europejskiego portfolio językowego, narzędzia samooceny oraz dokumentowania drogi, jaką przemierza uczeń w procesie uczenia się języków obcych. Celem Europejskiego portfolio językowego i gry Z Europkiem przez Europę jest zwiększenie motywacji dzieci i młodzieży do zdobywania nowych kompetencji językowych i międzykulturowych poprzez promowanie wielojęzyczności oraz ukazywanie kontekstu międzykulturowego w życiu codziennym.

img 20181219 144808

Rok szkolny dobiegł końca. Czas na podsumowanie naszych comiesięcznych spotkań. W każdym miesiącu spotykaliśmy się, aby wspólnie obejrzeć mądre i wartościowe filmy dla dzieci i młodzieży, takie jak: „Cudowny chłopak”, „Był sobie pies”, „Pajęczyna Charlotty”, „Opowieść wigilijna”, „Charlie i fabryka czekolady” i wiele innych. Dostarczyły one nam wiele radości, wzruszeń, ale i osobistych przemyśleń oraz wymiany doświadczeń. Sam seans nam nie wystarczał, on dopiero otwierał drogę do wspólnej dyskusji. Poruszyliśmy wiele tematów, wyraziliśmy swoje zdanie, ale i wysłuchaliśmy opinii innych, czasem odmiennych, ale i te potrafiliśmy uszanować. Obudziły się w nas wspomnienia, pojawiły nowe marzenia, a wrażeniami  po obejrzanych filmach często dzieliliście się w waszych domach lub na kolejnych lekcjach języka polskiego. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas, oglądając dobre kino, a potem wydobyć z niego to, co najlepsze dla siebie samych, aby móc się rozwijać i stawać się człowiekiem mądrzejszym, wrażliwszym, współczującym, ciekawym świata, chcącym coś zmienić, pełnym radości i życiowego optymizmu… Dziękuję za wspólny rok wszystkim kinomaniakom – uczestnikom spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego!

Opracowała: Karina Biały

IMG 20190529 115607

Po długim oczekiwaniu nagrody i dyplomy dotarły i zostały wręczone uczniom, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Polonistycznej Pionier 2018, organizowaną przez Instytut Rozwoju Oświaty.

Nasi laureaci to:

Alicja Fusik z klasy IVa – I miejsce
Mateusz Grześkowicz z klasy IV a – I miejsce
Natalia Kolonko z klasy IVa – V miejsce

Uczniowie wyróżnieni to:

Iwona Gabor (IVb), Julia Mytych (IVa), Aleksander Molfa (IVc), Milana Shulha (IVc), Jan Pollok (IVb), Grzegorz Stasiak (IVc)

Ponadto Milana Shulha z klasy IVc zdobyła I miejsce w kategorii klas IV w XXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim klas I-IV w Zdzieszowicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG 20190529 113137

Opracowała: Karina Biały