IMG 20181016 121059 1

16 października, uczniowie pobliskich szkół na terenie Gminy Zdzieszowice, wzięli wspólnie udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Impreza odbyła się na terenie hali sportowej przy współpracy z wolontariuszami ArcelorMittal oddział w Zdzieszowicach. Była to jedna z form całorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

IMG 4311

Dzień nauczyciela to takie święto w którym pamiętamy o trudzie włożonym w edukację młodego pokolenia. Trudzie, nierzadko opatrzonym wysiłkiem, cierpliwością i wiarą w możliwości swoich wychowanków. Taki był nasz patron - Janusz Korczak. Klasa 2 pod czujnym okiem Pani Bernadety Donczew, przygotowała krótką, pełną ciepła, wzruszającą historię pasji naszego patrona do dzieci. Forma inscenizacji muzyczno - ruchowej skutecznie zahipnotyzowała widzów. Pani Justyna Garbacz ze zgraną ekipą Samorządu Uczniowskiego, doceniła bohaterów, a jakże by inaczej - naszych nauczycieli! Oni swoją heroiczną walką, często ponad swoje przyjemności, zaszczepiają cenne wartości w sercach młodych ludzi. Całość dopełniły świetne występy magicznego zakątka czyli naszej świetlicy. Fenomenalny, pełen lekkości, porywający występ uczennicy 3 klasy, Samanty Ogorzałek oraz majestatyczna, pełna powagi gra uczennicy klasy 7B, Hanny Rozumek.

IMG 20181004 102409

4 października uczniowie klas czwartych: IV a, IV b oraz IV c wybrali się wraz z nauczycielami: Natalią Sojką, Kariną Biały, Eweliną Siudzińską oraz Pauliną Krzemińską na wycieczkę do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Celem tej wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego, pt. „Akademia pana Kleksa”, na podstawie lektury Jana Brzechwy, wyreżyserowanego przez Jacka Gęburę. Przedstawienie pełne magii, fantazji, muzyki oraz różnorodnych rekwizytów zachwyciło wszystkie dzieci. Aktorzy wraz z lalkami wspaniale odegrali wydarzenia z lektury, którą uczniowie czytali z dużym zainteresowaniem. Dodatkowo projekcje multimedialne, animacje, teatr cieni i gra świateł uatrakcyjniły to niezwykłe widowisko. Bardzo nam się podobało i już wiemy, że tam wrócimy!

niepodlegla

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".

Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Propagować będą w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała naszą miejscowość. Otrzymując kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie będą je zamieszczali na dużej mapie konturowej Polski.

Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Radzie Rodziców oraz panu Arturowi Przywarze za pomoc w projekcie pocztówek.

Koordynatorem akcji jest pani Justyna Garbacz