Dostęp do internetu jest już czymś bardzo powszechnym. Trudniej z pewnością bedzie stwierdzić kto go nie ma. Obowiązkiem rodziców jest chronienie dzieci przed tym co jest niebezpieczne. Już 4 letnie dziecko może połączyć się z siecią wi-fi! Nie możemy całkowicie ograniczyć dostępu do czegoś co będzie towarzyszyć pociechom przez całe życie lecz, możemy sprawić by był on bezpieczny. Przeczytaj więcej o BEZPŁATNYM rozwiązaniu na telefon/tablet TWOJEGO DZIECKA

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
·owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
·warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
·soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:
·mleko białe
·jogurt naturalny
·kefir naturalny
·serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół.

Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Departament Wspierania Konsumpcji

Powered by Phoca Download

Wnioski rodziców o zwolnienie dziecka z ubezpieczenia należy składać u wychowawcy do poniedziałku.

Początek roku szkolnego to też dalsza kariera waszych pociech w placówce. Zadbajcie o ich ubezpieczenie w razie nieszczęśliwych wypadków.

Składka wynosi 49 zł i jest wpłacana dobrowolnie u wychowawców klas do 20 września br.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia

Powered by Phoca Download

W trosce o zdrowie Państwa dzieci opracowano Program Profilaktyki Próchnicy dla Dzieci i Młodzieży do 18 roku życia, którego celem jest ograniczenie występowania próchnicy zębów.

W ramach programu prowadzone są bezpłatne badania stomatologiczne obejmujące:

1) badanie przeglądowe jamy ustnej z diagnozowaniem stanu i potrzeb z zakresu uzębienia - wyniki badań rodzice otrzymują na piśmie
2) Instruktaż prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej oraz edukację żywieniową

Dla wszystkich chętnych po programie proponujemy bezpłatne leczenie zębów, wysokiej klasy materiałami.

Rodziców prosimy o poważne potraktowanie problemu i wykorzystanie możliwości bezpłatnego leczenia. Warunkiem udziału w programie jest wyrażenie przez Państwa pisemnej zgody ( druk zgody ) do dnia 20.10.2016 r. Uczniowie będą wychodzili na badanie w grupie z nauczycielem w trakcie wybranych lekcji ( np. wychowania fizycznego lub godziny wychowawczej w ramach zajęć z Promocji Zdrowia.

Gabinet mieści się w Gimnazjum w Zdzieszowicach ul. Nowa 3