dentystka

odra

odra

odra

sprawdzian 8 klasa

Przedstawiamy idealną lekturę dla rodziców (i nie tylko). Dzięki niej, dowiedzie się po co jest egzamin?, gdzie szukać informacji i dodatkowych materiałów?, jak wspierać swoje dziecko?, jak bedzie przebiegał?, czy można się odwola od niego? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań, oczywiście w poniższym poradniku ;-)

PREZENTACJA

List Minister Edukacji do R

Dla chętnych:

Każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum
będzie miał miejsce w szkole od 1 września 2019 r.

 

Dostęp do internetu jest już czymś bardzo powszechnym. Trudniej z pewnością bedzie stwierdzić kto go nie ma. Obowiązkiem rodziców jest chronienie dzieci przed tym co jest niebezpieczne. Już 4 letnie dziecko może połączyć się z siecią wi-fi! Nie możemy całkowicie ograniczyć dostępu do czegoś co będzie towarzyszyć pociechom przez całe życie lecz, możemy sprawić by był on bezpieczny. Przeczytaj więcej o BEZPŁATNYM rozwiązaniu na telefon/tablet TWOJEGO DZIECKA

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
·owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
·warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
·soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:
·mleko białe
·jogurt naturalny
·kefir naturalny
·serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół.

Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Departament Wspierania Konsumpcji