84759732 2912400198780753 102663457974779904 n

Witaj Drogi Rodzicu!
W trosce o Twoje dziecko, jego edukacje, dalszy rozwój ciała, jego zainteresowania oraz kontakty z rówieśnikami, postanowiłam utworzyć zajęcia, które będą łączyć wszystkie te aspekty. Fitness to aktywność nie tylko dla dziewczyn... mogą w niej uczestniczyć również chłopcy. Fitness jest często mylony z aerobikiem (który jest zupełnie czymś innym), przez co mężczyźni nie chcą w nim uczestniczyć, a są to najzwyczajniej w świecie ćwiczenia ruchowe, które pięknie rozwijają każdą partie ciała pod każdym aspektem, czego często inne zajęcia nie obejmują.
Nie ma tu podziału na płeć.
Mogą w nim brać udział wszyscy!
Pragnę by dzieci odeszły od komputerów, tabletów, komórek i zaczęły poznawać siebie, swoje możliwości fizyczne oraz inne formy rekreacji niż te przedstawiane na Wf-ie w szkole.
Chcę by już od najmłodszych lat dowiedziały się jak ważna jest aktywność całożyciowa i kontynuowały ją nawet po zakończeniu edukacji w szkole, tak by w momencie uczęszczania na zajęcia sportowe w wieku 17-18-19 lat już znały nazwy ćwiczeń, prawidłowe ich wykonywanie i wszystkie podstawy.
Podchodzę do mojej pracy poważnie, w związku z tym chciałabym poznać preferencje Twojego dziecka, tak by z zajęć było ono zadowolone i z chęcią na nie uczęszczało.
Liczę na to, że będzie dużo chętnych i grupa lub dwie się utworzą. Jeżeli tak się stanie, na stronie zostanie dodany post z dalszymi informacjami oraz zapisami.
Pytań jest 9, jeżeli nie znasz na nie wszystkich odpowiedzi, spokojnie możesz poprosić swoje dziecko o pomoc
Dziękuje, za Twoją uwagę a teraz do dzieła!

https://www.survio.com/survey/d/G8O3T1K8A3S9K9A2Q

www.facebook.com/fit.slim.centrum.fitness

 

Koronawirus – przyczyny, objawy i leczenie choroby z Chin

Koronawirus to tajemniczy wirus, który pod koniec 2019 roku pojawił się w Chinach. Był on odpowiedzialny za wywołanie epidemii zapalenia płuc w Wuhan, w prowincji Hubei. Jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia koronawirusów? Czy da się zapobiec chorobie?

1

Źródło: 123RF

Koronawirus przemieścił się już z Chin do USA. Przenosi się między ludźmi. Światowa Organizacja Zdrowia podaje informacje jak sobie z nim radzić.

Co to jest koronawirus?

Jak podaje WHO, koronawirusy to duża rodzina wirusów, które prowadzą do różnorakich chorób. Począwszy od klasycznego przeziębienia, poprzez poważniejsze choroby, jak zespół oddechowy czy ciężka niewydolność oddechowa (SARS).

Koronawirus jest nowym szczepem, który wcześniej nie został zidentyfikowany u ludzi. Na koniec grudnia 2019 r. Biuro Krajowe WHO w Chinach zostało poinformowane o przypadkach zapalenia płuc o nieznanym podłożu. Wykryto je w Wuhan City w Chinach. Dopiero 7. stycznia 2020 r. zidentyfikowano koronawirusa, jako wirusa sprawczego. Narodowa Komisja Zdrowia w Chinach poinformowała, iż umiejętność rozprzestrzeniania się koronawirusa jest coraz silniejsza. Jak dodają naukowcy, wirus może być przenoszony na kolejne osoby nawet w czasie inkubacji, który trwa dwa tygodnie. W praktyce oznacza to, iż mimo braku objawów można zarażać inne osoby. 

Przyczyny koronawirusa

Najbardziej prawdopodobnym źródłem pochodzenia źródłem pochodzenia nowego koronawirusa jest targ owoców morza w Wuhan.

Koronawirusy są odzwierzęce, co w praktyce oznacza, iż są przenoszone pomiędzy zwierzętami i ludźmi. Badania wykazały, iż zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej został przeniesiony z kotów na ludzi.

Objawy koronawirusa

U osób, które zostaną zarażone zespołem ciężkiej niewydolności oddechowej, infekcja rozpoczyna się od wysokiej gorączki.

Kolejno dochodzą takie objawy koronawirusa, jak:

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni.

Wszystkie te objawy mogą przyczynić się do niewydolności oddechowej. Mogą także pojawić się objawy przeziębienia, a więc katar i kaszel, który utrzymuje się przez tydzień, po czym samoistnie znika. Koronawirus znacznie ciężej przebiega w przypadku osób z obniżoną odpornością, a więc małych dzieci i osób starszych. Może wtedy doprowadzić do zapalenia płuc, oskrzeli czy krtani.

Leczenie koronawirusa  

Niestety do tej pory nie odkryto żadnego skutecznego leku, który zwalczałby tego wirusa. W przypadku ciężkich zakażeń dróg oddechowych (wirusa MERS-CoV), stosuje się preparaty, które mają niepotwierdzone działanie.

Niestety szczepionki skuteczne w zakażeniach ludzkimi koronawirusami nie są dostępne.

Zapobieganie koronawirusom

WHO opublikowało grafikę, na której informuje jak można zminimalizować ryzyko zakażenia tym wirusem.

2

Jak zapobiegać koronawirusom? Przede wszystkim należy przestrzegać następujących zasad:

  • myć często ręce mydłem lub dezynfekować preparatami na bazie alkoholu,
  • ograniczać kontakt z osobami, które mają objawy grypy i przeziębienia,
  • wystarczająco długo gotować mięso i ryby,
  • zabezpieczenia się w czasie kontaktu z jakimikolwiek zwierzętami hodowlanymi,
  • zakrywać nos i usta chusteczką higieniczną podczas kichania czy kasłania.

Koronawirus w Polsce

Czy koronawirus jest już w Polsce? Na ten moment w Polsce nie stwierdzono oficjalnie obecności wirusa z Chin. Na świecie nie ogłoszono jeszcze pandemii koronawirusa, jednak może się to okazać jedynie kwestią czasu.

Koronawirus  zasady   postępowania

1.Diagnostyka w kierunku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019-nCoV odbywa się wyłącznie w szpitalach zakaźnych i laboratoriach medycznych posiadających możliwość diagnostyki wirusologicznej.

2. POZ nie pobierają materiału od pacjenta oraz nie prowadzą diagnostyki w takich przypadkach.

3. Każdą informację o stwierdzonym przypadku, podejrzanym o zakażenie2019-nCoV należy w trybie natychmiastowym zgłosić do właściwego, ze względu na miejsce podejrzenia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tel. alarmowy całodobowy 502635535 ).

Wszelkie informacje w sprawie Koronawirusa  znajdują się na stronie internetowej  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach.

link poniżej :

https://pssekrapkowice.pis.gov.pl/?dep=546                                                 

 

Up

Nabór 2020/2021

Formularz zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły
Komunikat Dyrektora w sprawie zgłoszenia dzieci do I klasy w roku szkolnym 2020/2021
 
 
Powered by Phoca Download

spotkanie edukacyjne

Załoga mobilnego gabinetu stomatologicznego przyjedzie w dniach: 18. października (piątek) i 25 października (piątek) około godziny 8.30-9.00 oraz w dniu 26 listopada (wtorek) około godziny 11-11.30

dentobus

 

PicturePoczątek roku szkolnego to też dalsza kariera waszych pociech w placówce. Zadbajcie o ich ubezpieczenie w razie nieszczęśliwych wypadków.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia

Up

Ubezpieczenie

Wariant wybrany przez szkołę
Szczegółowe warunki
Informacja dla rodziców
 
 
Powered by Phoca Download