Artykuł

Kolejny sukces naszego ucznia Mateusza Grześkowicza

W dniu 17 kwietnia 2023 r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do turnieju przystąpiło 20 uczniów podzielonych na trzy kategorie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8a Mateusz Grześkowicz.

Turniej został podzielony na dwa etapy, pierwszy to część pisemna, w którym uczestnicy odpowiadali na 40 naprawdę trudnych pytań. Po ich napisaniu uczniowie udali się na pokaz wykorzystania różnych rodzajów gaśnic do gaszenia symulowanego pożaru, a w tym czasie komisja sprawdzała prace pisemne uczniów.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że Mateusz znalazł się w pierwszej trójce najlepszych uczniów, którzy przystąpili następnie do drugiego etapu turnieju, czyli części ustnej. Po niej okazało się, że Mateusz zajął w turnieju pierwsze miejsce i awansował do etapu wojewódzkiego turnieju.

Ogromne gratulacje dla Mateusza i życzenia powodzenia na etapie wojewódzkim.

Opiekun ucznia Wiesław Walendzik

Większy tekst
Kontrast