Chrobrego 36, 47-330 Zdzieszowice
77 484 42 87
sekretariat@psp1zdzieszowice.edu.pl

Uroczyste odsłonięcie muralu na fasadzie budynku naszej szkoły!

Uroczyste odsłonięcie muralu na fasadzie budynku naszej szkoły!

Jest! Pierwszy mural w gminie Zdzieszowice pojawił się na fasadzie naszej szkoły. Odsłonięcie miało miejsce
w czwartek 27 października w obecności inicjatorów projektu “Mural w moim mieście”, wiceburmistrza Artura Gasza,
przedstawiciela Starosty Krapkowickiego Pana Witolda Rożałowskiego, dyrektora MiGBP p. Anny Maciołek,
dyrektora BAEO p. Mirosława Czernysza oraz dyrektorów szkół Gminy Zdzieszowice.

Mural powstał z inicjatywy Bartłomieja Kałużnego, mieszkańca Zdzieszowic oraz uczestnika Akademii Zmian Lokalnych, organizowanej przez Stowarzyszenie „Europa Iuvenis” z Opola

Mural przedstawia drzewo, które oprócz nadania nowych kolorów spełnia właściwości ekologiczne. Farby, które zostały użyte zostały przebadana w bardzo restrykcyjny sposób przez światowych specjalistów. Potwierdzono, że potrafią one redukować dziennie nawet do 0,44 g tlenków azotu. Dorosłe drzewo dziennie filtruje0,42 g.Mural został namalowany przez Panią Annę Troczyńską, a za projekt i realizację odpowiada firma WallArt.

Całe przedświąteczne zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Zdzieszowice oraz Dyrekcji Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdzieszowicach.Zadanie sfinansowano ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu „Kierunek NOWE FIO” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Jest pięknie!

Większy tekst
Kontrast