Laboratoria Przyszłości – podsumowanie (wrzesień 2022)

#Laboratoria Przyszłości – działania 2022/2023

Wykorzystywanie przez uczniów powierzonego sprzętu

Wrzesień 2022

L.p.Nauczyciel – przedmiot – klasaZdjęcie lub film +opis
1 tydzień (5-9.09)1.Justyna Garbacz, język polski, kl. 4Omawiając wiersz K.I Gałczyńskiego “Wizyta” uczniowie odgrywali scenkę, podczas której zaprezentowali zasady przyjmowania gości w domu – wykorzystanie przyborów kuchennych do pieczenia ciasta.
2.Waldemar Jacheć, Zajęcia rozwijające kreatywność
09.09.2022
Poznajemy zestaw LEGO SPIKE Premium. Uczniowie podzieleni na zespoły zapoznają się z zestawem i jego “sercem”, czyli hubem – urządzeniem wykorzystywanym do łączenia ze sobą poszczególnych segmentów zestawu.
3..Irena Nocek, Edukacja wczesnoszkolna kl. 1 07.09.2022  Wykorzystanie rękawic ogrodniczych. Sadzenie cebuli. Uświadamianie wartości zdrowego stylu życia. Celem zajęć jest uprawa warzywa na szczypiorek, który posłuży do wykonania zdrowej kanapki. Zabawa edukacyjna polegająca na rozpoznaniu warzyw po dotyku i smaku.
2 tydzień ( 12-16.09)1. Waldemar Jacheć, Zajęcia rozwijające kreatywność
16.09.2022
Uczniowie podzieleni na grupy zapoznają się z najważniejszymi elementami zestawu, czyli matrycą świetlną, silnikiem, czujnikiem kolorów, czujnikiem odległości, czujnikiem siły i czujnikiem żyroskopowym.
2.Piotr Rozumek – ŚwietlicaBudowa dekoracji na Narodowe Czytanie – wykorzystanie żelazka i deski do prasowania
3. Wiesław Walendzik – przyroda 15.09.2022Przyrządy i pomoce przyrodnika. Budowa i wykorzystanie mikroskopów
3 tydzień (19-23.09)1.   Irena Nocek, Edukacja wczesnoszkolna kl. 1 21.09.2022“Tropiciele zdrowego skarbu” W ramach zajęć przygotowanie zdrowego posiłku. Użyto sprzętu kuchennego. Celem zajęć było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Wdrożenie zasad świadomości za własne zdrowie.
2. Waldemar Jacheć, Zajęcia rozwijające kreatywność
23.09.2022
Uczniowie wykazują się pomysłowością i budują urządzenia codziennego użytku takie jak podstawka pod telefon czy organizer na przybory szkolne
3. Świelica, Piotr RozumekPrzygotowanie do inscenizacji – “Na straganie”, wykorzystanie maszyny do szycia
4 tydzień (26-30.09)1. Bernadeta Donczew, Piotr Rozumek – Kółko plastyczneMalowanie mandali –praca zespołowa – wykorzystanie farb
2.Dzień Chłopaka kl. 2 29.09.2022Warsztaty artystyczne w pracowni Laboratorium Przyszłości. Projektowanie i wykonanie stempli, pieczątek z różnych materiałów.
3. Edukacja wczesnoszkolna kl.3 30.09.2022r.“Szanuję – nie marnuję “w ramach Światowego Dnia Walki z Marnowaniem Żywności – przygotowanie zdrowego drugiego śniadania z wykorzystaniem opiekacza do wykonania tostów z czerstwego pieczywa.

Tydzień 1

Tydzień 2