Chrobrego 36, 47-330 Zdzieszowice
77 484 42 87
sekretariat@psp1zdzieszowice.edu.pl

Sukces w finale wojewódzkim BRD

Witryna Zdzieszowickiej Jedynki

Sukces w finale wojewódzkim BRD

W dniu 21 maja 2022 r. odbył się zorganizowany przez Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Opolu Finał Wojewódzki 43 Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych. Został  przeprowadzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu (dzielnica Cisowa).

Naszą szkołę w kategorii klas starszych reprezentowała drużyna w składzie Jakub Jakusztowicz, Łukasz Kwoczała i Kacper Zabawa, wszyscy z klasy VIII b.

Uczniowie w trakcie finału zmagali się z wieloma konkurencjami. Musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego pokonywania skrzyżowań, udzielania pierwszej pomocy oraz przejechać rowerowy tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci i zaproszeni goście z PZM.

Dzięki wzorowej organizacji finał przebiegł bardzo sprawnie, uczestnicy w przerwach zdążyli zjeść obiad, lody oraz słodką przekąskę.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji przewidzianych regulaminem okazało się, że nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 4 miejsce w województwie. Warto nadmienić, że był to pierwszy udział naszej szkoły w finałach wojewódzkich. Tym większe brawa należą się uczniom z naszej drużyny. Oby za rok było podobnie.

Opiekun Wiesław Walendzik

Większy tekst
Kontrast