Chrobrego 36, 47-330 Zdzieszowice
sekretariat@psp1zdzieszowice.edu.pl

14.09.2021r. – Narodowe Czytanie „Moralność Pani Dulskiej”

Witryna Zdzieszowickiej Jedynki

14.09.2021r. – Narodowe Czytanie „Moralność Pani Dulskiej”

Narodowe Czytanie "Moralność Pani Dulskiej"

W sobotę, 4 września 2021r. odbyła się 10. edycja Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydent RP. Tym razem bohaterem „Czytania…” został dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

Utwór, którego prapremiera sceniczna odbyła się w 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie szybko zyskał popularność, ponieważ był krytyką ówcześnie panujących relacji społecznych.

Do akcji włączyła się również nasza szkoła. 14 września 2021r. uczniowie klas siódmych przedstawili kolegom i koleżankom scenkę dotyczącą problemu dorastania. Mieliśmy okazję poznać dwie zupełnie różne córki głównej bohaterki  utworu Melę i Hesię. Mela to wrażliwa i dobra osóbka, a Hesia odważna, pewna siebie dziewczyna. Rozmowę bohaterek uczniowie zaprezentowali w dwóch wersjach – dawnej i współczesnej.

Na koniec wysłuchaliśmy piosenki  Anny Jantar Radość najpiękniejszych lat , przygotowanej przez naszą uczennicę Martę Bonk.