Finał wojewódzki XX edycji ogólnopolskiego konkursu “Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – mamy 4 miejsce!

W dniu 6 maja 2021 r. o godzinie 10:00 odbył się w naszej szkole Finał wojewódzki XX edycji ogólnopolskiego konkursu “Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Wyjątkowo w tym roku uczniowie ze względu na pandemię i reżim sanitarny razem ze swoją drużyną rozwiązywali test w swoich macierzystych szkołach.

Konkurs organizowany jest co roku w ramach Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. W tym roku był skierowany do uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu oprócz wiedzy o parkach krajobrazowych musieli się również wykazać wiedzą z zakresu podstawy programowej z geografii i biologii dla klas IV-VIII oraz znajomością rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Do finału wojewódzkiego woj. opolskiego przystąpiło 10 drużyn, każda licząca po 3 osoby.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Dylewska i Magdalena John z klasy VII a oraz Paweł Grześkowicz z klasy VIII a i zajęła zaszczytne 4 miejsce w województwie.

Ilość wiedzy do przyswojenia przez uczestników nie była mała, dlatego wielkie słowa uznania dla naszej drużyny i jej osiągniętych wyników. Ogromne gratulacje!

Dla uczniów z naszej szkoły, uczestników konkursu pozostaje jeszcze miły akcent w późniejszym terminie, a mianowicie wręczenie dyplomów i nagród.

Opiekun Wiesław Walendzik