LEKTURA W PUDEŁKU

Klasy 6a oraz 6c wzięły udział w mini projekcie „Lektura w pudełku”. Zadanie polegało na tym, aby stworzyć swego rodzaju skrzyneczkę, będącą skarbnicą wiedzy na temat lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena.

W tym celu uczniowie przygotowali pudełko po butach, ozdobili je według własnego pomysłu, napisali kilka zdań na temat tego, co jest treścią książki, zgromadzili „skarby” mające związek z treścią lektury (rysunki, postacie z plasteliny, różne figurki np. z klocków itp.), następnie dołączyli instrukcję, czyli opis przedmiotów.

Projekt ten miał na celu utrwalić treść lektury, dać szansę uczniom na wykazanie się kreatywnością, jak i też trenować umiejętność organizacji pracy oraz argumentowania, dlaczego zdecydowali się na takie, a nie inne drobiazgi. Był to niebanalny, inny niż zwykle sposób pracy z lekturą, który wielu uczniom przypadł do gustu. Wymagał poświęcenia czasu oraz wykazania się pewną inicjatywą, ale efekty są zachwycające!