Chrobrego 36, 47-330 Zdzieszowice
77 484 42 87
sekretariat@psp1zdzieszowice.edu.pl

DEBATA NA TEMAT PRAW DZIECKA W PSP NR 1 W ZDZIESZOWICACH

Witryna Zdzieszowickiej Jedynki

DEBATA NA TEMAT PRAW DZIECKA W PSP NR 1 W ZDZIESZOWICACH

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu, który gwarantuje prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka
(uchwalonej 20 listopada 1989 roku). W roku 2020 obchodzimy 31. rocznicę tego wydarzenia.

Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole debatę na temat praw dziecka. Wzięli w niej udział nauczyciele z PSP nr 1 w Zdzieszowicach. Nie odbyła się ona w tradycyjny sposób, przy udziale publiczności, mimo to główne przesłanie zostanie Wam przekazane w nagranym przez nas filmie.

Mamy nadzieję, że dyskusja, która się toczyła między Januszem Korczakiem, Anna Dymną, Jerzym Owsiakiem, Ireną Sendlerową oraz Jakubem Błaszczykowskim przypomni wszystkim o szacunku, z jakim powinno się traktować dzieci, a także sprawi, że uczniowie zyskają wiedzę na temat swoich praw. Jest to również doskonała okazja, aby zaznajomić się z informacjami na temat sławnych gości, a w szczególności  posłuchać mądrych i cennych prawd, o których kiedyś mówił Janusz Korczak – patron naszej szkoły.

Większy tekst
Kontrast