JESIENNE ŚWIETLICOWE WARSZTATY PLASTYCZNE

W minionym tygodniu w naszej szkolnej ŚWIETLICY odbywały się JESIENNE WARSZTATY PLASTYCZNE.

Mimo trudnych warunków związanych z pandemią wydarzenie to obfitowało w różne działania. Pani Agnieszka Słoka- Stróżyńska zainaugurowała warsztaty jesiennym spacerem, na którym zbierano liście i obserwowano jak zmienia się przyroda wokół nas.

W czasie świetlicowych warsztatów powstały prace plastyczne – jesienny miś- pomysłodawczynią była nasz Pani Agnieszka, gipsowe odciski dłoni, zakładka do książki.

Pani Jennifer Seidel zainicjowała pracę nad świetlicową supraportą-czyli naszą świetlicową wizytówką.  Pan Piotr Rozumek wpisując się w akcję MEN pt. „Szkoła pamięta”  rozpoczął prace nad „Szkolnymi Oknami Wystawienniczymi”. Nasze warsztaty zakończyliśmy tak jak rozpoczęliśmy czyli spacerem- spacerem do miejsca pamięci o miejscowej pisarce Valesce von Bathusy-Huc.

Spacer był okazją do posprzątania pomnika i jego otoczenia oraz zapalenia zniczy. Akcją sprzątania zajęła się p. Bernadeta Donczew wraz ze swoją dzielną klasą I J  a klasa II zapaliła znicz i wysłuchała krótkiej opowieści o pisarce.

Pozdrawiam serdecznie Piotr Rozumek