09.04.2016 – “SŁUDZY MIŁOSIERDZIA” W ŁAGIEWNIKACH – XIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA CARITAS

lagiewniki 01

9 kwietnia 2016 roku w Łagiewnikach odbyła się pielgrzymka wolontariuszy Caritas. Na pielgrzymkę pojechało 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach. Spod starej Biedronki wyruszyliśmy o godzinie 7.20 i ruszyliśmy w drogę do Łagiewnik.

Na miejscu byliśmy o 10.00 i pierwsze miejsce jakie zobaczyliśmy to było Centrum Jana Pawła II. W Centrum Jana Pawła II zobaczyliśmy relikwie Jana Pawła II, relikwie świętej Kingi i wiele innych. O godzinie 12 .00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki. Następnie pod przewodem wodzireja ok. 2500 pielgrzymów przeszło do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na ciepły posiłek. Po posiłku Szkolne Koło Caritas pod przewodnictwem pani Pauliny Krzemińskiej wybrało się do celi św. siostry Faustyny oraz kaplicy z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Tam ucałowaliśmy relikwie świętej siostry Faustyny. O godzinie 15.00 poszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie zakupiliśmy sobie pamiątki. Po zakupieniu pamiątek poszliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Zdzieszowic. Na miejscu byliśmy o godzinie 18.15 i brawami nagrodziliśmy pana kierowcę dziękując mu za szczęśliwy przyjazd do Łagiewnik do Zdzieszowic. Po wyjściu z autokaru rozeszliśmy się do domów. Pielgrzymka była naprawdę udana i bardzo się wszystkim podobała.

Michaela Przezdzink

lagiewniki 01